Kameralı Cihazlarla Tıkanıklık Açma

Kanal Tıkanıklığı Açma

Teknolik Cihazlarla Tıkanıklık Açma

Her gün onlarca hatta yüzlerce kullandığımız wc ler,lavabo ve banyolardan atık su kanallarına giden sularla beraber borularımız da zamanla oluşan kireçlenme ve tortulaşma neticesinde borunun akışkanlık özelliği kaybolarak tıkanmalar yaşanabiliyor.

Bu gibi tıkanmalar neticesinde yaşam alanlarımız tahrip olurken sağlığımız da tehlikeye giriyor. Eskiden yay ve tel gibi aletlerle kendi imkanlarımızla açmaya çalıştığımız bu tıkanıklıklar şimdilerde teknolojik ve kullanımı çok kolay cihazlar sayesinde zahmetsizce çözüme ulaşmaktadır.

Tıkanıklık Tespit İşlemi Nasıl Yapılır?

Tıkalı olan boru hattına boru çapına uygun kamera salınarak öncelikle borudaki tıkalı nokta tespit edilir.Tıkanıklığın neden ve ne şekilde oluştuğu hakkında bilgi edinilir.Tıkanıklığa sebep olan metaryalin cinsi de bu görüntüleme sırasında kontrol edilir. Bu ölçümlemeler yapıldıktan sonra tıkanıklık açma işlemine geçilir.

Tıkanıklık açma ile alakalı açıklamamıza geçmeden önce merak edenler için tıkalı boru görüntüleme robotunun da bir görselini sizler için paylaşıyorum.

Tıkanıklık Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Önceden kamera ile tespit edilmiş olan nokta çeşitli aparatlara  sahip tıkalı boru açma makinesi ile ve boru çapına uygun başlık ile kırmadan ve yaşam alanlarınıza zarar vermeden açılır. Makinenin itme gücü sayesinde borunun içerisine ilerleyen yay tıkalı olan kısma gelince yine makinenin özelliği olan titreşim sayesinde kolayca açılır. Merak edenler için tıkalı boru açma makinesinin görselini sizler için paylaşıyorum.

Eğer sorununuz daire,iş yeri veya bina içersinde değil de açık alanda ki büyük çaplı kanalizasyon hatlarında ise dert etmeyin vidanjör park ta bu gibi sorunlarınız için de çözümler mevcut. Büyük çaplı kanalizasyon hatlarının temizlik ve görüntülenmesi ile alakalı ayrıntılı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yıldızlayın
Teşekkür Ederiz
× WhatsApp 7/24 Destek