Kanal Freze

Kesme Motoru

Güçlü DC motoru ile yüksek performans sergileyen kesme motorunun ucu değiştirilebilirdir. Kollar arasında ayarlaması oldukça basittir.


 

Kesme Bıçakları

Kesme bıçağı, kanal içerisinde çalışırken rahatça işlem yapabilmenizi sağlar. Farklı kesme bıçakları ile beton, ağaç kökler, demir, plastik vb. mataryelleri rahatça kesebilirsiniz. Kanal içerisine dökülmüş beton benzeri maddeler kanalda tıkanıklığa yol açmaktadır. Betonu kanal içerisinde parçalayarak içerdeki tıkanıklığı açar ve temizlenmesini kolaylaştırır.


 

Ön/Arka Sabit Kamera

Önde ve arkada bulunan sabit kameralar anlık olarak geçiş sağlamanıza imkan tanıyor. Kanal içerisindeki operasyon sırasında geri ve ön kameralara geçerek daha sağlıklı işlem yapabilirsiniz. Ön ve arka kameralarda bulunan ledler ile aydınlatma işlevi operasyonda kolaylık sağlıyor.


 

Hareketli Ön Kamera

Kanal içerisindeki kesme işleminde en büyük kolaylığı sağlayan ayrıntıdır. Kesme sırasında oldukça fazla yönden görüntü alarak hem hızlı hemde güvenli şekilde çalışma yapabilirsiniz. Özellikle kesme sırasında mataryelin sağından, solundan, altından ve üstünden yapılacak darbeler de bıçağının konumunu ayarlamak için kullanılmaktadır.


 

360 Derece Motor Kolu

Kanal içerisindeki operasyonlarda motorun hareketlerini kolaylaştırmak için 360 derece dönebilen kol hareketi sağlar. Kamera ve motorun üzerinde bulunduğu kollar yukarı, aşşağı ve 90 derece dönerek sağ, sol hareketleri sağlamaktadır.


 

Tekerlekler

Dökme tekerler, kanal içersindeki en iyi tutuşu ve hızlı gitmeniz için esnek yapısıyla zemine uyum sağlayan tırtıklı çıkıntılarıyla yüksek performans sağlar. Hafif alüminyum gövdeye sahip dökme tekerler, robotun üzerinde ekstra ağırlık yapmaz. 6 adet dökme tekeri ile 200 lük kanallarda rahatça ilerler. 300 ve 500 lük hatlar için olan 20 santimlik dökme yedek 4 tekerlek ana tekerlerin üzerine monte edilir. 30 santimlik çapa sahip 500 ve üzeri hatlarda kullanılacak şimşe tekerler 4 adet yedek olarak dökme tekerleklerin üzerine takılır. Her hat için ayrı teker yapısı zemindeki en uygun tutuşu sağlamak için yapılmıştır.


 

Basınç Kontrolü

İsteğe göre tek veya çift olarak robotun gövdesinde kullanılan basınçlardır. Basınç sensörleri, hava kaçağını ve su sızmalarını tespit etmek için kullanılmaktadır. Basınç sensörlerine ait uyarıları kontrol panelinden takip edebilirsiniz. Anlık olarak basınçları takip etmeniz için ayrılmış bölümde basınç seviyesi ciddi seviyede düşmesi durumunda uyarıları takip edebilirsiniz.


 

Hız Kontrolü

Robotun yürüyüş hızını kademeli olarak ayarlamanızı sağlayan bölümdür. İsteğe göre 10 kademeden oluşan hız kontrolünü istediğiniz seviyeye manuel olarak getirebilirsiniz.

Yıldızlayın
Teşekkür Ederiz
× WhatsApp 7/24 Destek