Kanal Görüntüleme

Kanal Görüntüleme aracı , bir araç içerisine dizayn edilmiş kanal görüntüleme sistemi sayesinde kanal içerisindeki olumsuzlukları görmemize yarayan cihazdır.

Kanal Görüntüleme Robotu Nasıl Çalışır?

Genellikle boru içerisinde en fazla 200 metre ilerleyebilen tekerlekleri sayesine hareket edebilen ve kanalizasyon hattındaki tahribatları 360 derece dönen kamera kafası sayesinde tespit eden kanal görüntüleme robotu kanal içindeki arızaları noktasal olarak tespit eder ve kazıya gerek duymadan onarılmasına olanak sağlar. Kanal görüntüleme robotu araç içerisinden kumanda edilir.Kanal içinde ilerlerken kanaldaki arızaları video olarak kaydeder gerekli kısımları fotoğraflar ve dvd ortamında kaydeder. Günümüzde yaygın olarak kullanılan kanal görüntüleme robotları 200 mm ile 2000 mm çaplarındaki borularda sıkıntısız olarak kullanılabilir. Kanal görüntüleme robotu işini eksiksiz yapabilmesi için görüntüsü alınacak hattın daha önceden  kombine kanal temizleme makinesi ile temizliğinin yapılmış olması gerekmektedir. Görüntülenen kanalların görüntüleri dvd ortamında ve raporlanarak sunulur. Sunulan raporlarda hattaki bütün olumsuzlukların metrajı verilir ve olumsuzluklar fotoğraflanır. Bu teknoloji sayesinde alt yapıda oluşan olumsuzlukların çoğu kazıya gerek duyulmadan onarılabilir. Kanal temizliği ile alakalı detaylı bilgiye kanal temizliği başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kanal Görüntüleme Robotu Kullanım Alanları

 • Kanal temizliği durumu analiz edilir.
 • Borulardaki problemli bölümler ve yapısal hatalar tespit edilir.
 • Kanala giren veya çıkan su sızmaları noktasal olarak tespit edilir.

 

Yıldızlayın
Teşekkür Ederiz

Yorumlar (4)

YORUM YAZ
 1. Avatar Şahin diyorki:

  Profesyonel ekibiniz sayesinde uzun zamandır yaşadığımız sıkıntıdan kurtulduk.ilgi ve alakanız içim teşekkür ederim.

  • Avatar admin diyorki:

   Şahin bey,sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Sizleri sıkıntınızdan kurtarabildiysek ne mutlu bize.

 2. Avatar Ferdi Tekiner diyorki:

  Kanalizasyondan binanın bodrumuna uzun zamandır su sızmaktaydı geldiler kanalizasyon borusunu bir güzel temizledikten sonra içine tekerlekli kamera salıp bodruma sızan suyun kaynağını buldular ve isterseniz buraları kazmadan robot la su kaçağının olduğu yeri onaralım dediler her şey teknolojik çok hoşuma gitti yorum yazmadan geçemedim. Elinize sağlık vidanjör park

  • Avatar Vidanjör Park diyorki:

   Ferdi bey biz teşekkür ederiz. Sorunlarını çözüme kavuşturabilmek bizim işimiz.

× WhatsApp 7/24 Destek