Kanal Temizliği

Kanal temizliği, çevre sağlığının yanı sıra insan sağlığı içinde son derece  önemlidir. Her gün sıklıkla kullandığımız atık su hatlarının bakım ve onarımı kazıya gerek kalmadan teknolojik cihazlarla yapılmaktadır. Kanalizasyon hatları belirli zaman aralıklarında temizlenip bakımı yapılmadığı taktirde,zamanla tıkanarak etrafa kökü kokular yayar ve halen temizlenmediği taktirde atık su baskınlarına neden olabilir.

Kanallar nasıl temizlenir?

Atık su hatlarının temizliği için özel olarak üretilmiş yüksek basınçlı kombine kanal temizleme makineleri sayesinde kısa sürede kanalların temizlenmesi mümkündür. Kombine kanal temizleme makinesi çalışmanın yapılacağı muayene bacasına yanaşır ve 250 bara  kadar dayanıklı hortumunu kanal temizleme başlığı ile birlikte temizlenecek olan kanalın içine sokar.Yüksek basınç ve kanal temizleme başlığı sayesinde hortum bir muayene bacasından diğer muayene bacasına kadar ilerler. Başlık tazyikli suyu geri püskürterek ilerlediğinden kanalın içindeki malzemelerde bu püskürtmenin şiddetiyle geriye doğru itilir. Bu işlem kanalın temizlendiğine kanaat getirilinceye kadar tekrarlanır. Kanalın içindeki malzemeler kombine kanal temizleme makinesinin çalıştığı muayene bacına getirildikten sonra,vakumlama yönetimi ile aracın içine çekilerek kanal temizlik işlemi sonlandırılır.

Eskiden böyle bir teknoloji olmadığı için kanalizasyon hatları iyice dolup taşıncaya kadar müdahale edilmezdi.Günümüzde artık kanalları temizlemek ve hatta kanal görüntüleme aracı sayesinde temizlenmiş kanalların içinin rontgenini çekmek mümkün. Kanal temizlik işlemi yüksek basınçlı kombine kanal temizleme makineleri ile 200 mm den 1200 mm çapındaki borularda uygulanabilmektedir.

Yıldızlayın
Teşekkür Ederiz

Yorumlar (2)

YORUM YAZ
  1. Avatar Burak diyorki:

    Yaklaşık iki yıldır kısa aralıklarda kanalizasyon borularımızda tıkanmalar oluyordu. Bu sorunu çözebilmek için bir çok firma ile görüştük her biri gelip baktılar, kimisi çalışma yapmadan burası açılmaz diyerek geri gitti. 3 Gün önce vidanjör park firmasına bir arkadaşımımızın tavsiyesi üzerine ulaştık. her firmanın yaptığı gibi keşif için birlerini gönderceklerini söylediklerinde bunlarda bakıp gidecekler diye düşündüm fakat hiç te düşündüğüm gibi olmadı gercekten konusunda profosyonel bir arkadas baktı etti bize bazı sorular sordu ve yaklasık bir saat sonra gerekli ekipmanla geri geldi yaptığı clısma neticesinde kanalizasyondan katılaşmış yağ parcaları cıkardılar son olarakta kamera ile kanalın içini izlediler ve artık kısa vadede sorun yasamayacagımızı söyleyerek gittiler.Yapmış oldukları calışma için çok tesekkür ederim etrafımda bu gibi sorunları olan arkadaslarıma gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir firma.

    • Avatar admin diyorki:

      Burak bey, olumlu geri dönüşünüz için teşekkür ederiz. Dostlarınıza bizi tavsiye etmeniz bizi onure edecektir.Teşekkürler.

× WhatsApp 7/24 Destek