Vidanjör Ne İşe Yarar

Vidanjör Ne İşe Yarar?

Vidanjör Ne İşe Yarar,Vidanjör Nedir?

Vidanjör ne işe yarar sorusunun yanıtı aslında çok basit fakat günümüz de vidanjörün ne işe yaradığını bilmeyen kitle var.Hatta vidanjörün adını duymayan insanlar bile mevcut.

Vidanjör kelimesi Fransızca kökenli bir kelimedir. Vidanjör kısaca kuyularda biriken atık suları çekmeye yarayan makinedir. Özellikle Alt yapısı olmayan kırsal alanlarda çok işe yarar. Foseptik kuyularının boşaltılması vidanjör araçları sayesinde yapılır. Biraz meşakkatli bir iş olsa da sektör olmuş bir iş koludur. Genellikle on teker kamyon üzerine monte edilmiş bir tank ve atık suları çekmeye yarayan bir pompa dan oluşan vidanjör araçları,kullanılan kamyonun büyüklüğüne göre tonaj açısından farklılık göstermektedirler. Yani 2 tonluk vidanjör de var 20 tonluk vidanjör de mevcuttur.

Vidanjör Nedir?

Okuyucularımız tarafından Vidanjör nedir sorusuna aldığımız cevaplardan bazılarını sizler için yayınlıyoruz…

Vidanjör Nedir?

  • Sorunlu bölgeye neşeyle yaklaşıp hortumunu daldıran, fakat olay sırasında yaydığı kokuyla insana kendini boklu dere de hissettiren yararlı makine.
  • Bok emen belediye arabası.
  • Lağım temizleme aracı.
  • Hayretle teknolojisini anlamaya çalıştığım insanlığa en çok hizmet eden araçlardan biridir.
  • Bokçeker

Vidanjör  nedir sorusuna aldığımız cevaplardan bazılarını sizlere sunduk. Aslına bakılırsa okuyucularımız dan aldığımız cevaplar konuyu özetlemeye yetmiyor da değil. 🙂

 

Yıldızlayın
Teşekkür Ederiz
× WhatsApp 7/24 Destek